This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Po prostu Ignisa
Powrót do menu głównego

Kosmos

Rasy

Religie

Legendy

Kosmos


Iskra

Iskra jest jedną z dwóch siostrzanych gwiazd układu. Starsza od swojej siostry o kilkaset lat, jest także od niej większa i wytwarza więcej ciepła. To jedna z największych gwiazd Galaktyki Wiecznej, w której mieści się cały Układ. Według starych legend jest to serce Twórczyni Ognia, które poświęciła, by wszystkie istoty mogły żyć w cieple jej nieskończonej dobroci.


Kłótliwa

Kłótliwa jest siostrzaną gwiazdą Iskry. Jest od niej młodsza i większa. Przez swoją błękitnawą barwę uznawana jest za gwiazdę mroźną, tak też czasem jest nazywana, jednak jest to zupełnie błędne założenie. Niegdyś brano ją za oznakę nieszczęścia, stąd też wzięła się jej nazwa.


Artetta

Pierwsza z planet, leżąca najbliżej słońc. Nazywana też planetą ognia bądź piasków, ze względu na panującą na niej atmosferę, a także brak wody. Dzieci gwiazd, sunni, nazywają Artettę „Stolicą Światła”. Wznoszą tam swoje widowiskowe miasta ze szkła.


Ehhai 3

Jest to jedna z dwóch bliźniaczych planet, które krążą z tą samą prędkością, po tej samej orbicie. Niegdyś obie były jednością, jednak zostały rozbite na dwie części przez kometę. Ehhai 3 jest ciemna i niegościnna. Uznaje się ją za czerwoną planetę, ze względu na zabójczy gaz o tym kolorze, który krąży po jej atmosferze. Ze względu na niego żadna żywa istota nie jest w stanie tam zamieszkać. Planeta posiada jednak cztery księżyce, z czego dwa zamieszkiwane są przez ludy sza.


Ehhai v3

Oderwana od Ehhai 3, bliźniaczka niegościnnej planety. Znana jest ze swoich złotych oraz ognistych deszczów, które zdarzają się dość często. Planeta zamieszkiwana jest głównie przez najróżniejsze odmiany tihai, które już przywykły do panujących tam, skrajnych warunków. Ehhai v3 obfituje w drogocenne kamienie i kryształy, jakich nie sposób znaleźć nigdzie indziej w całej galaktyce. Posiada też tysiące najróżniejszych księżyców, pozostałości po komecie, które nieustannie się ze sobą stapiają, rozpadają czy zderzają.


Tinhi

Tinhi jest kamienną planetą, składającą się w większości z głazów oraz ogromnych lodowców, które nigdy nie topnieją, ze względu na panujące tam niezwykłe mrozy. Właściwie nie istnieje tam coś takiego jak natura – rośliny nie są w stanie przeżyć, przez co planeta jest niezwykle uboga w tlen. Zamieszkują tam głównie glice, istoty lodu, których nie można uznać za całkowicie żywe.


Ieea

Królestwo natury, zielona planeta całego układu. Ieea nazywana jest głównie ojczyzną fiorów, którzy kochają naturę, jednak ze względu na przyjazne warunki, zamieszkuje tam wiele innych istot. Ogromną jej część stanowi woda. Ieea posiada także siedem różnych księżyców.


Hikiri

Granatowa planeta, której aż 95% stanowi woda. Jest to druga najbardziej sprzyjająca życiu planeta, zaraz po Ieei i bardzo chętnie zamieszkiwana przez najróżniejsze istoty, jednak wśród nich zdecydowanie przeważają te wodne. Kilkanaście archipelagów, które są na planecie, właściwie pozostają niezamieszkane.


Aviziti

Czarna i nieprzyjazna planeta, właściwie prawie nieznana. Uważana niegdyś za znak zguby i zniszczenia. Każdy, komu udało się dostać na jej powierzchnię i nie zostać zniszczonym przez czarne skały, krążące po jej orbicie, nigdy później nie został odnaleziony.Wymiary

Rasy

Strona została stworzona przez autorkę. Wszystkie treści tutaj zawarte objęte są prawami autorskimi.